JÄÄKIEKKO

 

 

 

 

TERVETULOA ILVEKSEN JÄÄKIEKKOSIVUILLE!

La 9.9.06 julkaistiin Ilves 75-v historiikki, Sydämenasiana Ilves.
Hinta on 29 €. Varaukset toimistolta p. 0207 482680
     ilvesry@ilves.fi

lue lisää

Kutsu

Ilves ikäkausi INFO - tilaisuuteen

Aiheena : Kauden 2007 -2008 toimintamalli  

Paikka: Pirkanmaan taitokeskuksen auditorio, Koivistontie 31

C92 Ma 19.3.2007 klo 17:30 - 19:00                       C93 Ma 19.3.2007 klo  19:00 - 20:30

D94 Ke 21.3.2007 klo 17:30 - 19:00                     D95 Ke 21.3.2007 klo 19:00 -20:30

E96 Ti 27.3.2007 klo 17:30-19:00                     E97 Ti 27.3.2007 klo 19:00-20:30

F98 Ke 28.3.2007 klo 17:30-19:00

Tilaisuus on tarkoitettu ikäluokkien pelaajille ja heidän vanhemmilleen ( yksi aikuinen / pelaaja) Tervetuloa  

    C92 East/West matkapäiväkirja Kanadan pelireissulta ... linkki

H2001 " KOULUKATU

TURNAUS" PELATAAN SU 11.2.2007 HAKA 1

katso ohjelma...

 

KOULUKATU- TURNAUKSEN KORVAAVA TURNAUS PELATAAN

LA 17.2.2007

F98,G99,G2000               katso ohjelmat....

 


IT-SARJAOHJELMAT         

F98... linkki

G99...linkki

G2000 linkki..


 


 

 

JÄÄKIEKON STARTTIPAKETTI

 

" Isä-Poika luistelu "

               ja

7-10 vuotiaiden              lajiin tutustuminen

lue lisää...

 


 

ILVES JA RESTEL HOTEL GROUP YHTEISTYÖHÖN

 

Lue lisää

 

Tampereen Puhelin OY yhteistyökumppaniksemme

lue lisää

 


YHTEYSTIETOJA  
   
Ilves ry:n puheenjohtaja  
Markku Lehtola 0400 627 317
markku.lehtola@ll-law.fi  
   
Ilves ry:n varapuheenjohtajat  
Markku Salonen 050 521 5251
markku.h.salonen@tampere.fi  
Harri Talonen 050 588 7663
harri.talonen@uta.fi  
   
Jääkiekkojaoston/jääurheilujaoston puheenjohtaja  
Jouni Antila 040 519 3309
jouni.antila@yle.fi  
   
Valmennuspäällikkö  
Ilkka Pakarinen 0500 831 066
ilkka.pakarinen@ilves.fi  
   
Junioripäällikkö  
Tapio Tamminen 040 822 7708
tapio.tamminen@ilves.fi  
   
Pirkanmaan aluesarjat D-E  
Jouni Huura 050 517 5611
jouni.huura@insinooritoimistohuura.fi  
   
Varusvaraston hoitajat
Tapio Tamminen 040 8227708
Jouni Antila, mv-varusteet 040 519 3309

 

 
 

 © Ilves Ry 2004-2005